Suositut

Kanavat

3sat 7 AVA Al Jazeera (English) Animal Planet Animal Planet HD Arte BBC Entertainment BBC HD BBC Knowledge BBC Lifestyle BBC World Bloomberg Television C More Action C More Emotion C More Extreme C More First C More First HD C More Hits C More Series C More Sport HD C More Tennis CNN International Canal 69 Canal+ Film HD Cartoon Network Comedy Central Deutsche Welle Discovery Channel Discovery HD Discovery Science Discovery World Disney Channel Disney Junior ESPN America ESPN Europe Entertainment Television Eurosport Eurosport 2 Eurosport HD Fox France 24 Hero HighTV History Channel History Channel HD JIM Kanal 5 Kunskapskanalen Kutonen Liv MTV Europe MTV Fakta MTV Fakta XL MTV Juniori MTV Leffa MTV MAX MTV Sport 1 MTV Suomi MTV Two MTV3 National Geographic National Geographic HD Nelonen Nelonen Kino Nelonen Maailma Nelonen Pro 1 Nelonen Pro 2 Nickelodeon Playboy TV RTL 2 RTL Television Rai Uno SVT 1 SVT 2 SVT 24 SVT B SVT HD SVT World Sat. 1 Showtime Silver Silver HD Sjuan Spice Star Sub TCM - Turner Classic Movies TLC TV Finland TV11 TV3 TV4 TV4 Fakta TV4 Film TV4 Guld TV4 Komedi TV4 Sport TV5 TV5 Monde TV6 TV7 TV8 The Adult Channel Travel Channel Urho TV VH1 VOX Viasat Classic HD Viasat Drama Viasat Explorer Viasat Film Viasat Film Action Viasat Film Action HD Viasat Film Classic Viasat Film Family Viasat Film Nordic Viasat Film Nordic HD Viasat Golf Viasat History Viasat Hockey Viasat Nature/Crime Viasat Sport Viva XD Disney YLE FEM YLE TV1 YLE TV2 YLE Teema Zone Reality
YLÖS

TCM

Koko päivä
perjantai 17.2.2017

05:00 Vincere (1515)

2009, 120 Mins, B/W, Dir: Marco Bellocchio, Act: Giovanna Mezzogiorno, Filippo Timi, Fausto Russo Alesi |

07:00 Comandante (PGPG)

2003, 100 Mins, B/W, Dir: Oliver Stone, Act: Fidel Castro, Oliver Stone, Juanita Vera

08:45 Circumstance (1111)

2011, 105 Mins, B/W, Dir: Maryam Keshavarz, Act: Sarah Kazemy, Nikohl Boosheri, Reza Sixo Safai

10:30 TCM Presents Under the Influence: Joan Allen ()

2008, 30 Mins, B/W, Dir: Elvis Mitchell, Act: Joan Allen, Sub: DAN,GRE,NOR,SWE

11:00 Initial D - Drift Racer (1111)

2005, 105 Mins, B/W, Dir: Wai-Keung Lau, Act: Shawn Yue, Edison Chen, Jay Chou

12:45 Le Donk & Scor-Zay-Zee (1515)

2009, 75 Mins, B/W, Dir: Shane Meadows, Act: Paddy Considine, Dean Palinczuk, Olivia Colman

14:00 Nine Lives (1515)

2002, 120 Mins, B/W, Dir: Andrew Green, Act: Rosie Fellner, Vivienne Harvey, Paris Hilton

16:00 Secrets of the Code (1212)

2006, 90 Mins, B/W, Dir: Jonathan Stack, Act: Timothy Freke, Richard Leigh, Sean Martin

17:30 Circumstance (1111)

2011, 105 Mins, B/W, Dir: Maryam Keshavarz, Act: Sarah Kazemy, Nikohl Boosheri, Reza Sixo Safai

19:15 Secrets of the Code (1212)

2006, 90 Mins, B/W, Dir: Jonathan Stack, Act: Timothy Freke, Richard Leigh, Sean Martin

20:45 Le Donk & Scor-Zay-Zee (1515)

2009, 75 Mins, B/W, Dir: Shane Meadows, Act: Paddy Considine, Dean Palinczuk, Olivia Colman

22:00 The Haunting of Molly Hartley (1515)

2008, 90 Mins, B/W, Dir: Mickey Liddell, Act: Haley Bennett, Chace Crawford, Jake Weber

23:30 Exiled (1515)

2006, 110 Mins, B/W, Dir: Johnnie To, Act: Nick Cheung, Anthony Chau-Sang Wong, Francis Ng

01:20 Backflash (1515)

2001, 90 Mins, B/W, Dir: Philip J. Jones, Act: Robert Patrick, Jennifer Esposito, Mike Starr

02:50 8 1/2 (1515)

1963, 140 Mins, B/W, Dir: Federico Fellini, Act: Marcello Mastroianni,Claudia Cardinale,Anouk Aimee,Sandra Milo

Tulevia TV-elokuvia

Kuollut mies rakastuu
TV1

keskiviikko 22.02 13:25

Elokuva: Die Hard - Koston enkeli
Nelonen

keskiviikko 22.02 21:00

Kuollut mies vihastuu
TV1

torstai 23.02 13:25

Kuollut mies kummittelee
TV1

perjantai 24.02 13:20

Elokuva: Kämppikset
TV Viisi

perjantai 24.02 19:15

Sulje Lisää/poista suosikki