Suositut

Kanavat

3sat 7 AVA Al Jazeera (English) Animal Planet Animal Planet HD Arte BBC Entertainment BBC HD BBC Knowledge BBC Lifestyle BBC World Bloomberg Television C More Action C More Emotion C More Extreme C More First C More First HD C More Hits C More Series C More Sport HD C More Tennis CNN International Canal 69 Canal+ Film HD Cartoon Network Comedy Central Deutsche Welle Discovery Channel Discovery HD Discovery Science Discovery World Disney Channel Disney Junior ESPN America ESPN Europe Entertainment Television Eurosport Eurosport 2 Eurosport HD Fox France 24 HighTV History Channel History Channel HD JIM Kanal 5 Kunskapskanalen Kutonen Liv MTV Europe MTV Fakta MTV Fakta XL MTV Juniori MTV Leffa MTV MAX MTV Sarja MTV Sport 1 MTV Suomi MTV Two MTV3 National Geographic National Geographic HD Nelonen Nelonen Kino Nelonen Maailma Nelonen Pro 1 Nelonen Pro 2 Nickelodeon Playboy TV RTL 2 RTL Television Rai Uno SVT 1 SVT 2 SVT 24 SVT B SVT HD SVT World Sat. 1 Showtime Silver Silver HD Sjuan Spice Star Sub TCM - Turner Classic Movies TLC TV Finland TV11 TV3 TV4 TV4 Fakta TV4 Film TV4 Guld TV4 Komedi TV4 Sport TV5 TV5 Monde TV6 TV7 TV8 The Adult Channel Travel Channel Urho TV VH1 VOX Viasat Classic HD Viasat Drama Viasat Explorer Viasat Film Viasat Film Action Viasat Film Action HD Viasat Film Classic Viasat Film Family Viasat Film Nordic Viasat Film Nordic HD Viasat Golf Viasat History Viasat Hockey Viasat Nature/Crime Viasat Sport Viva XD Disney YLE FEM YLE TV1 YLE TV2 YLE Teema Zone Reality
YLÖS

Eurosport

Loppupäivä
lauantai 25.2.2012

09:30 Ohjaskelkkailu: Euroopan mestaruuskilpailut, Paramonovo, Venäjä

Naisten 1.kierros Selostus: Velimatti Sutela

10:00 Ohjaskelkkailu: Euroopan mestaruuskilpailut, Paramonovo, Venäjä

Naisten Toinen Kierros Selostus: Velimatti Sutela

10:45 Alppihiihto: maailmancup Bansko, Bulgaria

Naiset, syöksylasku Selostus: Jukka Pelkonen

12:30 Alppihiihto: maailmancup Crans-Montana, Sveitsi

Miehet, super-G Selostus: Jukka Pelkonen

13:45 Yhdistetty: maailmancup, Liberec, Tekki

HS 134 Selostus: Tero Kainulainen

14:30 Yhdistetty: maailmancup, Liberec, Tekki

Gundersen Selostus: Tero Kainulainen

15:15 Ohjaskelkkailu: Euroopan mestaruuskilpailut, Paramonovo, Venäjä

Neljämiehiset 2. lasku Selostus: Velimatti Sutela

16:00 Mäkihyppy: Lentomäen MM-kisat Vikersund, Norja

HS 207

17:00 Mäkihyppy: Lentomäen MM-kisat Vikersund, Norja

HS 207 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö

18:45 Tennis: WTA Tourin kilpailu, Dubai, Arabiemiirikunnat

Finaali Selostus: Arne Six

20:15 Kamppailu-urheilu: Fight Club

Total KO Superkombat Kausi

22:00 Kamppailu-urheilu: Superkombat, Montenegro

Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo

00:00 Tennis: WTA Tourin kilpailu, Dubai, Arabiemiirikunnat

Finaali

01:00 Mäkihyppy: Lentomäen MM-kisat Vikersund, Norja

HS 207

02:30 Ralli: International Rally Challenge, Les Açores, Portugali

Kooste Selostus: Jakke Honkanen

03:00 Superbike: MM-kisat-sarja Phillip Island, Australia

Selostus: Lexi Lehtonen

04:00 Muut lajit: WATTS

04:15 Supersport: MM-kisat-sarja, Phillip Island, Australia

Selostus: Lexi Lehtonen

Tulevia TV-elokuvia

Elokuva: Pientä säätöä
TV Viisi

sunnuntai 20.04 21:00

Elokuva: Tyttö sinä olet tähti
Nelonen

sunnuntai 20.04 21:00

Elokuva: Keskiyön pako
TV Viisi

maanantai 21.04 02:25

Elokuva: Air Bud - futispennut
Nelonen

maanantai 21.04 08:35

V niin kuin väärennös
YleTeema

maanantai 21.04 10:00

Sulje Lisää/poista suosikki